👤

Plis. Czekam na odp.​

Plis Czekam Na Odp class=

Odpowiedź :

Odpowiedź:

1 godz = 3600 s

0,05 h = 5 * 3600 / 100 s = 5 * 36 s = 180 sekund

45 minut = godzina lekcyjna

45 * 0,6 = 27 minut

1) 0.05×60= 3 minuty

3×60= 180 sekund

2) Godzina lekcyjna to 45 minut

0.6×45= 27 minut