Pomoże ktoś z karty pracy? PLSS DAJE NAJ

ZAD.1
a) 2 Mg + CO2----> 2 MgO + C
b) 2 Al2O3---> 4 Al +3 O2
ZAd.2
a) 2 N2 + 3 O2---> 2N2O3
b) SiO2 + 2 C---> Si + 2 CO
Zad.3
Bi2S3
matBi= 209 u
matS=32u
mBi:mS=2*209u: 3*32u=209:48
Zad.4
AlF3
mczAlF3=1*27u+3*19u=84u
%F=(3*19u÷84u)*100%=67,86%
Zad.5
2 Fe + O2---> 2 FeO
mFe=56 u
mFeO=56u+16u=72u
2*56 g Fe-------2*72 g FeO
28 g Fe-------- x
x= 36 g FeO