Odpowiedź :
Ek = (m * v²) : 2
m = 0.5 kg
v = 10 m/s
podstawiamy do wzoru:
Ek = (0.5 * 10²) : 2 = (0.5 * 100) : 2 = 50 : 2 = 25J
Odp: Energia kinetyczna wynosi 25J.
Liczę na naj :)
Ek = (m * v²) : 2
m = 0.5 kg
v = 10 m/s
podstawiamy do wzoru:
Ek = (0.5 * 10²) : 2 = (0.5 * 100) : 2 = 50 : 2 = 25J
Odp: Energia kinetyczna wynosi 25J.
Liczę na naj :)