Odpowiedź :
S + O2---> SO2
mS= 32 g/mol
MSO2= ( 32 + 2*16) g/mol= 64 g/mol
32 g S------ 64 g SO2
x g S------ 192 g SO2
x= 96 g SO2
S + O2---> SO2
mS= 32 g/mol
MSO2= ( 32 + 2*16) g/mol= 64 g/mol
32 g S------ 64 g SO2
x g S------ 192 g SO2
x= 96 g SO2