Bryłę zbudowano z sześcianów o krawędzi 1 cm. Określ jej objętość. Drugą część zadania zaraz wstawię. Znowu mi się zmniejszył i nmg całego zdjęcia pokazać:(

Odpowiedź:
Pole 1 Sześcianu
[tex]p = 1cm \times 1cm \times 1cm[/tex]
[tex]p = 1cm^{3} [/tex]
Bryła składa się z 17 sześcianów jak się nie mylę.
Obliczamy pole bryły
[tex]p = 17cm \times {1}cm^{3} [/tex]
[tex] p = {17}cm^{3} [/tex]
Ta bryła ma objętość 17cm^3
Szczegółowe wyjaśnienie:
Myślę że pomogłam