Odpowiedź :
Zad. 1.
[tex]M_{CO_{2}}=12+2*16=44\frac{g}{mol}\\\\1 mol - 44g\\x - 78g\\x\approx1,77mol[/tex]
[tex]22,4dm^3-1 mol\\y-1.77mol\\y=39.648dm^3[/tex]
Zad. 2.
[tex]1 mol - 6.02*10^{23}cz.\\x - 3.01*10^{21}\\x=0.005mol[/tex]
Zad. 1.
[tex]M_{CO_{2}}=12+2*16=44\frac{g}{mol}\\\\1 mol - 44g\\x - 78g\\x\approx1,77mol[/tex]
[tex]22,4dm^3-1 mol\\y-1.77mol\\y=39.648dm^3[/tex]
Zad. 2.
[tex]1 mol - 6.02*10^{23}cz.\\x - 3.01*10^{21}\\x=0.005mol[/tex]