Odpowiedź :
1. Liczymy masę substancji rozpuszczonej:
ms = cp * mr / 100%
ms = 3% * 250g / 100%
ms = 7,5g <-- tyle KNO ₃ zostanie po odparowaniu.
2.
ms = 1% * 500g / 100% = 5g
mr = 500g + 100g = 600g
cp₂ = 5g * 100% / 600g = 0,83%
1. Liczymy masę substancji rozpuszczonej:
ms = cp * mr / 100%
ms = 3% * 250g / 100%
ms = 7,5g <-- tyle KNO ₃ zostanie po odparowaniu.
2.
ms = 1% * 500g / 100% = 5g
mr = 500g + 100g = 600g
cp₂ = 5g * 100% / 600g = 0,83%