Odpowiedź :
1. Ile g wodoru znajduje się w 0,2 mola NH3 ?
[tex]1 mol NH_{3} - 3 mol H\\0,2 mol NH_{3} - x\\x=0,6 mol H\\\\M_{H}=1\frac{g}{mol} \\\\1 mol H - 1g\\0,6 mol H - y\\y= 0,6g[/tex]
2. Ile waży 0,5 mola NaOH?
[tex]M_{NaOH}= 23+1+16=40[\frac{g}{mol} ][/tex]
[tex]1 mol NaOH - 40g\\0,5 mol - y\\y= 20g[/tex]