👤

Oblicz częstotliwość drgań wahadła, które wykonuje 10 drgań w ciągu minuty. Koniecznie zapisz wzór i wynik z odpowiednią jednostką.
Daje naj


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Dane:

n=10 drgań

t = 1 min = 60 s

------------------------

f = ?

f = n/t = 10/60s = 1/(6s) = 1/6 Hz

Wyjaśnienie:

1/(1s) = 1 Hz