👤

pan Piotr za 4 kg ogórków zapłacił banknotem 20 złotowym i otrzymał 6 zł reszty Ile kosztował kilogram ogórków​

Odpowiedź :

Szczegółowe wyjaśnienie:

20 zł-6zl =14zl

14:4=3,5zl

odp kilogtam ogórków kosztował 3,50zl

Odpowiedź:

20-6=14zł- cena za 4kg

4kg:4=1kg

14:4=3, 50zł

Odp jeden kilogram ogórków kosztuje 3,50zł