👤

dwa samochody Mijają się prędkość pierwszego wynosi 30 km a drugiego 50 km zakładamy że droga jest prostoliniowy bez zakrętów z jaką prędkością oddalają się od ciebie powiem po jakim czasie oddalają się od siebie w odległości 4 km ​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Samochody mijaja sie czyli jada naprzeciw siebie

(nie wyprzedzaja sie) czyli predkosci nalezy dodac.

V=V1+V2=30+50=80 km/h

Ze wzoru na droge:

S=V*t obliczamy czys t :

t=S/V

V=80 km/h

S=4km

t=4:80=0,05 h = 3 minuty

Wyjaśnienie: