👤

Zosia pomagała mamie w zakupach. Podczas wnoszenia siatki ze sprawunkami na 5.piętro znajdujące się na wysokości 17 m wykonała pracę 8300 J. Oblicz masę zakupów, wiedząc że masa Zosi wynosi 40kg. Wynik podaj z dokładnością do 3 cyfr znaczących. Przyjmij, żeg= 10 m/s2.

Odpowiedź :

W=m*g*s

m-mas Zosi i siatek

m=W

g*s

m=8300

10*17

m=48,823kg

m-mZosi=mSiatek

48,832-40=8,832kg

w zaokrągleniu 8,83kg