👤

Oblicz, jaką ilość wody znajduje się w butelce o pojemności 500 cm3, jeśli roztwór kwasi octowego ma stężenie 6%.daje naj

Odpowiedź :

Dane:

V=500 cm3

d=1 g/cm3

Cp=6%

Szukane:

ms=?

ms=Cp*d*V/100%

mH2O=?

mH2O=d*V-ms

Obliczenia:

ms=6%*1 g/cm3*500cm3/100%

ms=30 g

mH2O=1 g/cm3*500cm3-30g

mH2O=470 g