👤

objętość ostrosłupa prawidłowego sześciokątnego wynosi 144√3cm3 oblicz długość krawędzi jego podstawy jeśli wiadomo, że wysokość tego ostrosłupa wynosi 8cm.

Odpowiedź :

Odpowiedź:

a=?

H=8cm

V= 1/3* Pp*H                        144√3=1/3* Pp*8          /*3

432√3=8*Pp    /:8                         Pp=54√3

6a²√3/4=54√3             /*4                          6a²= 216

a²=36                a=6cm

Szczegółowe wyjaśnienie: