👤

2
Jak przygotować 500 g roztworu cukru o stężeniu 5 %?
Podaj masę substancji, masę rozpuszczalnika i masę roztworu.
(3 pkt)
Wprowadź odpowiedź
I​


Odpowiedź :

Dane:

mr=500 g

Cp=5%

Szukane:

ms=?

ms=Cp*mr/100%

mrozp=?

mrozp=mr-ms

Obliczenia:

ms=5%*500g/100%

ms=25 g

mrozp=500g-25g

mrozp=475g

mr=500 g