👤

Zad.3. (2p.) Cenę komputera obniżono o 200 zł i kosztuje on teraz 2300 zł. O ile procent obniżono jego cenę?

Odpowiedź :

x-200=2300

x=2300+200

x=2500

Cena komputera przed obniżką 2500.

Cena komputera teraz 2300

2500->100%

2300->x%

2500x=230000

x=92%

100-92=8%

Cenę obniżono o 8%.

Odpowiedź:

2300+200=2500        100/2500=0,4    0,4*200=0,80%

Szczegółowe wyjaśnienie: