👤

Oblicz, ile gramów nadtlenku wodoru należy poddać rozkładowi zgodnie z równaniem
2H2O2 ---------> 2 H2O +O2 , aby cały tlen przereagował z magnezem, tworząc 4 g tlenku magnezu.

Daję naj. Potrzebuje do jutra (13.05) do godz. 10:00​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

tlenek magnezu MgO

M MgO = 40 g/mol

1 mol - 40 g

x       -  4g

x=0,1 mola

1 mol O2   -  32g

0,1 mola O2  -   z  

z= 3,2 g

    y                                     3,2 g

2H2O2 ---------> 2 H2O +O2

  68 g                                  32g

y= 6,8 g

wydaje mi się że tak będzie