👤

Oblicz objętość kuli, której pole powierzchni wynosi 36πcm².

Z góry dziękuje za prawidłowe odpowiedzi :)


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Zadanie wykonam w załączniku

Szczegółowe wyjaśnienie:

Zobacz obrazek EMILKA921

Odpowiedź:

P = 4πR²  = 36π cm²  /: 4π

R² = 9

R = 3 cm

Objętość V = 4/3 πR³ = 4/3 π · 3³ = 4/3 · 27 π = 36 π cm³

Odp. Objętość kuli wynosi 36 π cm³

Szczegółowe wyjaśnienie:

Spokojnie, wszystko jest dobrze, to taka ciekawa kula - ma takie samo pole jak objętość. Może się zaprzyjaźnić z sześcianem o krawędzi 6 ...

Pozdrawiam ciepło