👤

Zadanie 3. Prędkość samochodu o masie 1 tony wzrosła z 36 km/h do 54 km/h.
O ile zmieniła się energia kinetyczna samochodu. Zapisz obliczenia.(4pkt) proszę potrzebuje do 20​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Dane

m= 1t = 1 kg

v1 = 36 km/h

v2 = 54 km/h

Szukane

Ek = ?

Obliczenia

Ek = 0,5 * m * v²

Ek = 0,5 * m * (v2 - v1)²

Ek = 0,5 * 1000 kg * (54km/h - 36 km/h)²

Ek = 0,5 * 1000 kg * (18km/h)²

Ek = 0,5 * 1000 kg * (5m/s)²

Ek = 0,5 * 1000 kg * 25 m²/s²

Ek = 12500 J

Odp: Energia kinetyczna samochodu wzrosła o 12500 J.

Wyjaśnienie: