👤

jaką drogę w przybliżeniu pokona koło o średnicy 50cm a jaką koło o średnicy 66cm jeżeli oba wykonały 100 pełnych obrotów
z góry dziękuję❤❤❤​


Odpowiedź :

Pierwsze koło:

r = 25cm

L = 2πr

50π ≈ 157cm

100 * 157cm = 15700cm = 157m

Drugie koło:

r = 33cm

L = 2πr

66π ≈ 207cm

100 * 207cm = 20700cm = 207m