PROSZE NA TERAZ!!! z obliczeniami, w odpowiedziach jest że ma wyjść ok. 12m

Odpowiedź:
h = 25,38 m
Wyjaśnienie:
Ech = 249 kJ = 249 000 J (energia chemiczna)
m = 1 t = 1000 kg (masa)
g = 9,81 [tex]\frac{N}{kg}[/tex] (przyspieszenie ziemskie)
h = ? (wysokość)
Ep ( energia potencjalna grawitacji)
Korzystam z zasady zachowania energii:
Ep = Ech
m*g*h = Ech
1000 kg * 9,81 [tex]\frac{N}{kg}[/tex] * h = 249000J
9810 N * h = 249000J /: 9810N
h = 25,38 m