👤

4. Obwód prostokąta wynosi 24 cm, a jeden z jego boków ma długość 5 cm. Oblicz pole tego
prostokąta.​


Odpowiedź :

5 cm x 2 = 10 cm

24 cm - 10 cm = 14 cm

14 cm : 2 = 7 cm

P = 7 cm x 5 cm = 35 cm2

pozdro ;)

Odpowiedź:

24 ×2=48

5×2=10

48+10=58