Odpowiedź :
Marian Bernaciak – „Orlik” - podczas akcji „Burza” w lipcu 1944 r. w Dęblinie uratowano przed zniszczeniem ważne obiekty wojskowe i gospodarcze, uchroniono ludność przed wywózką i znęcaniem się przez wycofujących się żołnierzy niemieckich. 26 lipca 1944 r.
Zygmunt Szendzielarz – „Łupaszka” - przeprowadziły 23 czerwca 1944 roku w Dubinkach akcję odwetową za dokonaną trzy dni wcześniej przez 3.
Józef Kuraś – „Ogień” - zorganizował i przeprowadził akcję rozbicia i opanowania więzienia św. Michała w Krakowie, w rezultacie czego uwolniono kilkudziesięciu więźniów – żołnierzy AK, WiN, NSZ.
Stanisław Sojczyński – „Warszyc” - W czasie akcji „Burza” dowodził I batalionem 27 pułku piechoty AK, staczając na terenie powiatu Radomsko, wchodzącego w skład Inspektoratu Częstochowskiego AK, wiele potyczek z Niemcami.
Witold Pilecki – „Witold” - zasłynął dobrowolnym pobytem w obozie Auschwitz, skąd następnie uciekł.
August Emil Fieldorf – „Nil” - organizator i szef Kedywu Komendy Głównej AK, jeden z najbardziej zasłużonych żołnierzy Armii Krajowej i polskiego podziemia niepodległościowego, skazany przez władze komunistyczne na karę śmierci,
Władysław Liniarski – „Mścisław” - Przed wojną był oficerem zawodowym Wojska Polskiego. W 1939 roku wstąpił do Służby Zwycięstwu Polski rozpoczynając działalność konspiracyjną. Był Komendantem Okręgu Białystok ZWZ-AK i pełnił tę funkcję najdłużej spośród wszystkich komendantów okręgów Armii Krajowej
Jan Tabortowski – „Bruzda” - był dowódcą plutonu czołgów rozpoznawczych pociągu pancernego nr 11 „Danuta”, a po jej wybuchu został zastępcą dowódcy tego pociągu. Walczył na linii Toruń–Inowrocław, a następnie w okolicach Kutna i brał udział w bitwie nad Bzurą.