👤

4. Oblicz ile gramów soli pozostanie na dnie naczynia po całkowitym odparowaniu wody z 60 g
4-procentowego
roztworu.
5 p.
I


Odpowiedź :

Wyjaśnienie:

dane:

mr=60g

Cp=4%

Szukane:

ms

ms= Cp*mr/100%

ms=4%*60/100%=2,4g

masa soli = 2,4g

SPRAWDZENIE Cp= ms/mr*100%

Cp= 2,4*60/100%=4%

On Studier: Inne Pytanie