👤

Jaką energię ma sroka o masie 300g lecąca na wysokości 10m, z prędkością 4m/s

Wskazówka Ecał = Ek + Ep

Plisssss


Odpowiedź :

Odpowiedź:

32,4J

Wyjaśnienie:

Ep = mgh

Ep = 0,3kg · 10N · 10m = 30J

Ek = [tex]\frac{mv^2}{2}[/tex] = [tex]\frac{0,3kg*(4m/s)^2}{2}[/tex] = 2,4J

Ecał = 30J + 2,4J = 32,4J

On Studier: Inne Pytanie