👤

Oblicz pracę jaką wykonuje legendarny Syzyf wtaczając w ciągu 12h kamień o masie 100kg na szczyt

wzniesienia o wysokości 1000m . Oblicz moc Syzyfa.
Proszę o szybką odpowiedź


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Mam nadzieję, że pomogłem ;)

Dane:

t=12h=720min=43200s

m=100kg

h=1000m

Szukane:

W=?

P=?

W=F*s

F=m*g

F=100kg*10N/kg=1000N

W=1000N*1000m=1000000J

P=W/t

P=1000000J/43200s≈23W

Odp.: Wykonał pracę o wartości 1000000J, a moc około 23W.

Pozdrawiam :)

On Studier: Inne Pytanie