👤

Ile drgań w czasie pół minuty wykona wahadło o częstotliwości 6Hz?

Odpowiedź :

Odpowiedź:

180 drgań

Wyjaśnienie:

f = n/t

f= 6Hz

t = 30s

n = f ×t

n = 6Hz × 30s = 180