Odpowiedź :
Odpowiedź:
16 pi cm2 to r=4cm obwód=2pi*r=8pi cm
4/9pi r=2/3 m o=1i1/3pi m
0,25 pi r=0,5mm o=pi mm
2pi r=
[tex] \sqrt{2} dm[/tex]
[tex]o = 2 \sqrt{2} \pi \: dm[/tex]
3pi
[tex]r = \sqrt{3} km[/tex]
[tex]o = 2 \sqrt{3} \pi \: km[/tex]
Odpowiedź:
16 pi cm2 to r=4cm obwód=2pi*r=8pi cm
4/9pi r=2/3 m o=1i1/3pi m
0,25 pi r=0,5mm o=pi mm
2pi r=
[tex] \sqrt{2} dm[/tex]
[tex]o = 2 \sqrt{2} \pi \: dm[/tex]
3pi
[tex]r = \sqrt{3} km[/tex]
[tex]o = 2 \sqrt{3} \pi \: km[/tex]