👤

Ciało o masie 5kg ma energię potencjalną grawitacji 100J. Na jakiej znajduje się wysokości?

Wzór: Ek = m*g*h


Odpowiedź :

Odpowiedź:

2 metry [2] - takim czymś oznaczyłem kwadrat

Wyjaśnienie:

Dane:                         Szukane:

m = 5kg                      h = ?

Epg = 100J

g = 10m/s[2]

Wzór:

Epg = m*g*h

h = Epg: (m*g) = 100J : (5kg * 10m/s[2]) = 2m

PS:

pisz Ep, jak mówisz o energii potencjalnej, a jak chcesz napisać o grawitacji czy sprężystości to zrób np: Epg, bo Ek, to energia kinetyczna i to duży błąd mylić te dwie rzeczy