👤

za dwa desery Jola zapłacila 24 zł. Oblicz cene kazdego z nich, jesli jeden z nich jest o 40 % drozszy od drugiego

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Szczegółowe wyjaśnienie:

dwa kosztują 24 zł

24 : 2 = 12

10 % = 1,2

1,2 x 4 = 4,8

Droższy - 16,8

tańszy 12 - 4,8 = 7,2

Chyba dobrze nie jestem pewny