👤

Oblicz stężenie procentowe roztworu otrzymanego przez rozpuszczenie 25g substancji w 85 g wody.
-21,68%

-29,86%

-25,64%

-22,72%


Odpowiedź :

Dane:

ms=25 g

mr=85g+25g=110g

Szukane:

Cp=?

Cp=ms*100%/mr

Obliczenia:

Cp=25g*100%/110g

Cp=22,72%