👤

szybko pliska Oblicz stężenie procentowe roztworu otrzymanego w wyniku rozpuszczenia 40 g substancji w 460 g wody.

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Cp=ms*100%/mr

ms=40g

mr=460g+40g=500g

Cp=40g*100%/500g= 8%