Odpowiedź :
Odpowiedź:
17%
Wyjaśnienie:
Stężenie = masa substancji: masa roztworu * 100 %
masa substancji - 5g
masa roztworu - 5g + 25g = 30 g
Stężenie = 5g/30g * 100% = 16,666... % (w przybliżeniu 17%)
Odpowiedź:
17%
Wyjaśnienie:
Stężenie = masa substancji: masa roztworu * 100 %
masa substancji - 5g
masa roztworu - 5g + 25g = 30 g
Stężenie = 5g/30g * 100% = 16,666... % (w przybliżeniu 17%)