👤

Na ciało o masie 2 kg dziala stala sila wypadkowa o warotści 10 N. przyspieszenie ciala jest rowne:
A. 2 m/s²
B. 10
C. 5
D. 20
daje naj!​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

wzór na przyspiesznie : a=[tex]\frac{F}{m}[/tex]

Wypisujemy dane:

m=2kg

F= 10N

Rozwiazujemy: a=[tex]\frac{F}{m}[/tex]=[tex]\frac{10}{2}[/tex]=5[tex]\frac{m}{s}[/tex][tex]^{2}[/tex]

Licze na naj !

Wyjaśnienie: