Odpowiedź :
4100zł - kwota wzięta przez Alka z banku
4100zł + 50% z 4100zł - kwota, którą musi oddać.
50% z 4100zł to : 4100 : 2 = 2050zł
4100zł + 2050zł = 6150zł
Odp: Alek będzie musiał oddać do banku 6150zł.
Odpowiedź:
Paweł musi oddać 6150 zł
Szczegółowe wyjaśnienie:
4100 zł - pożyczona kwota
50% * 4100 zł = [tex]\frac{50}{100} * 4100[/tex] = 0,5 * 4100 zł = 2050 zł ( odsetki)
4100 zł + 2050 zł = 6150 zł ( kwota do oddania bankowi)