👤


Zad.2 Oblicz stężenie procentowe roztworu nasyconego, jeżeli rozpuszczalność substancji w
temp. 60 st. C wynosi 110g.


Odpowiedź :

Dane:

ms=110 g

mr=110g+100g=210g

Szukane:

Cp=?

Cp=ms*100%/mr

Obliczenia:

Cp=110g*100%/210g

Cp=52,38%