👤

oblicz zawartość procentową wodoru w metanie - CH4
proszę na teraz ;)​


Odpowiedź :

m CH₄ = 12u+4*1u= 12u+4u=16u

% H = [tex]\frac{4u}{16u} =[/tex] 25%

,,*,, - mnożenie