👤

Zamień podane wartości prędkości na m/s

(przelicz jednostki):

180 km/h =
240 m/min = ​


Odpowiedź :

[tex]180\frac{km}{h} = 180\cdot\frac{1000 \ m}{3600 \ s} = 50\frac{m}{s}\\\\240\frac{m}{min} = \frac{240 \ m}{60 \ s} = 4\frac{m}{s}[/tex]

On Studier: Inne Pytanie