👤

Pls pomoże ktos mało czasu mam?!?!?!?!!?!?!?!??!

Pls Pomoże Ktos Mało Czasu Mam class=

Odpowiedź :

Dane:

m = 80kg

V = 6m/s

Szukane:

Ek = ?

Wzór:

Ek = m × v² / 2

Rozwiązanie:

Ek = 80kg × (6m/s)² / 2 = 80kg × 36m/s / 2 = 2880J / 2 = 1440J

Odp.: Energia kinetyczna wynosi 1 440J.