Odpowiedź :
[tex]dane:\\m_{s} = 80 \ g\\m_{r} = 400 \ g\\szukane:\\C_{p} = ?\\\\C_{p} = \frac{m_{s}}{m_{r}}\cdot100\%\\\\C_{p} = \frac{80 \ g}{400 \ g}\cdot100\% = 20\%[/tex]
Odp. Stężenie procentowe roztworu wynosi 20%.
[tex]dane:\\m_{s} = 80 \ g\\m_{r} = 400 \ g\\szukane:\\C_{p} = ?\\\\C_{p} = \frac{m_{s}}{m_{r}}\cdot100\%\\\\C_{p} = \frac{80 \ g}{400 \ g}\cdot100\% = 20\%[/tex]
Odp. Stężenie procentowe roztworu wynosi 20%.