👤

Daje naj pilneeeee!!! Uczeń na tabliczce czekolady przeczytał, że zawiera ona 42% tłuszczu (procent masowy). Oblicz, ile gramów tłuszczu dostarczył on swojemu organizmowi, gdy zjadł 15tabliczki, a cała czekolada ważyła 350 g.

Odpowiedź :

Odpowiedź:

2205g tłuszczu

Wyjaśnienie:

masa 1 czekolady = 350g

masa 15 czekolad = 15 * 350g = 5250g

% tłuszczu = 42%

350 * 0,42 = 147 g tłuszczu w jednej czekoladzie

350g - 147g tłuszczu

5250g - xg tłuszczu

x = [tex]\frac{5250 * 147}{350}[/tex] = 2205g tłuszczu