Odpowiedź :
Odpowiedź:
y=0,1sin(2πt)
A=0,1 m
ω=2π
m=0,3 kg
----------------------
E=0,3*0,1^2*4*π^2/2=0,06 J
Wyjaśnienie:
Energia całkowita drgań
E=mA^2ω^2/2=kA^2/2 [J]
Odpowiedź:
y=0,1sin(2πt)
A=0,1 m
ω=2π
m=0,3 kg
----------------------
E=0,3*0,1^2*4*π^2/2=0,06 J
Wyjaśnienie:
Energia całkowita drgań
E=mA^2ω^2/2=kA^2/2 [J]