Odpowiedź :
Zad.1
mr= 100 g
ms= 15 g
Cp=(ms÷mr)*100%
Cp= ( 15÷100)*100%=15%
Zad 2
mH2O= 150 g
ms= 10 g
mr= 150+10= 160 g
Cp=(10÷160)*100%= 6,25%
Zad.1
mr= 100 g
ms= 15 g
Cp=(ms÷mr)*100%
Cp= ( 15÷100)*100%=15%
Zad 2
mH2O= 150 g
ms= 10 g
mr= 150+10= 160 g
Cp=(10÷160)*100%= 6,25%