👤

Na jaką wysokość wzniesie się przedmiot rzucony pionowo w górę z prędkością 5 m/s? opory ruchu pomijamy


Odpowiedź :

Odpowiedź:

h=v^2:2 i to podzielić na g

h= 5m/s:2:10m/s^2

h=2,5m/s:10m/s

h=0,5m