Odpowiedź :
Skorzystamy z przekształconego wzoru na stężenie procentowe :)
- ms = (Cp*mr)/100%
ms - masa substancji, g
Cp - stężenie procentowe, %
mr - masa roztworu, g
Dane: mr=250g, Cp=30%
ms = (30%*250g)/100% = 75g
Skorzystamy z przekształconego wzoru na stężenie procentowe :)
ms - masa substancji, g
Cp - stężenie procentowe, %
mr - masa roztworu, g
Dane: mr=250g, Cp=30%
ms = (30%*250g)/100% = 75g