Odpowiedź :
Odpowiedź:
Pole trójkąta równobocznego =(a^2 pierwiastek z 3):4
a=6cm
Zatem P=(6^2 * pierwiastek z 3):4
P= (36 pierwiastek z 3):4
P= 9 pierwiastek z 3 cm2
Odpowiedź:
Pole trójkąta równobocznego =(a^2 pierwiastek z 3):4
a=6cm
Zatem P=(6^2 * pierwiastek z 3):4
P= (36 pierwiastek z 3):4
P= 9 pierwiastek z 3 cm2