👤

Ania kupiła x sztuk lizaków i o 4 sztuki więcej zeszytów. Ile zapłaciła za zakupy, jeżeli lizaki i zeszyty kosztowały 3 zł za sztukę?

Odpowiedź :

Odpowiedź:

x - ilość lizaków

x+4 - ilość zeszytów

3*x+3*(x+4)=3x+3x+12=6x+12

odp Ania zapłaciła za zakupy 6x+12

Szczegółowe wyjaśnienie: