👤

6 Pewne urządzenie w czasie 5 s wykonuje pracę 500 J. Oblicz moc tego urządzenia.
Zapisz obliczenia.


Odpowiedź :

[tex]dane:\\W = 500 \ J\\t = 5 \ s\\szukane:\\P = ?\\\\P = \frac{W}{t}\\\\P = \frac{500 \ J}{5 \ s} = 100 \ W[/tex]

P=W/t

W= 500J

t= 5s

P= 500J/5s

P=100W

Odp. Moc tego urządzenia wynosi 100W.