Odpowiedź :
Odpowiedź:
dane:
ms ( masa substancji) = 20g
Cp (stężenie) = 2%
szukane:
mr ( masa roztworu ) = ?
wzór
mw (masa wody) = mr-ms
Wyjaśnienie:
mr=ms*100% /cp
mr= 20g * 100% /2 %
mr= 1000 g
1000 g - 20 g = 980g
Odp: Potrzeba 980 g wody.
Odpowiedź:
dane:
ms ( masa substancji) = 20g
Cp (stężenie) = 2%
szukane:
mr ( masa roztworu ) = ?
wzór
mw (masa wody) = mr-ms
Wyjaśnienie:
mr=ms*100% /cp
mr= 20g * 100% /2 %
mr= 1000 g
1000 g - 20 g = 980g
Odp: Potrzeba 980 g wody.