👤

Soczewka ma zdolność skupiającą 0,2 D. Jej ogniskowa jest równa *

Odpowiedź :

[tex]Z = 0,2 \ D\\f = ?\\\\Z = \frac{1}{f} \ \ /\cdot f\\\\Z\cdot f = 1 \ \ /:Z\\\\f = \frac{1}{Z}\\\\1 \ D = \frac{1}{m}\\\\f = \frac{1}{0,2} \ m\\\\f = 5 \ m[/tex]

Odp. Jej ogniskowa jest równa f = 5 m.